angle-left ضرورت توجه به رویکرد مردمی کردن اقتصاد وبرون گرایی با اتکا به ظرفیت های داخلی/ بهره برداری از 4هزار واحد صنعتی در هفت ماهه سال جاری
معاون امور صنایع وزارت صمت درپانزدهمین جشنواره ملی تولیدکنندگان و مدیران جوان با تبیین روند رشد شاخص های کلان صنعتی اعلام کرد: 4 هزار واحد صنعتی با اشتغالزایی مستقیم 90 هزار نفری طی هفت ماهه اخیر به چرخه تولید اضافه شده اند و در این بازه زمانی شاهد رشد 15درصدی اشتغال صنعتی هستیم.

به گزارش شاتا مهدی صادقی نیارکی در این همایش که مقارن با سیزدهمین دوره معرفی چهره های ماندگار صنعت، معدن وتجارت ایران بود، با بیان مطلب فوق اظهار کرد: صنعتگران کشورمان با تقویت نگاه به درون وتوسعه ساخت داخل به رغم همه مشکلات توانستند رشد مناسبی را در بخش صنعت رقم بزنند.
معاون امور صنایع وزارت صمت با اشاره به افزایش تورم تولید کننده خاطر نشان کرد: در شرایطی که اغلب بخش ها با رکود دست به گریبان بودند، تولید 15 رشته فعالیت صنعتی از بین 25 محصول منتخب صنعتی در هفت ماهه روند افزایشی بوده است.
وی در ادامه بر ضرورت توجه به رویکرد مردمی کردن اقتصاد و برون گرایی با اتکا به ظرفیت های داخلی تاکید کرد.
معاون امور صنایع وزارت صمت توسعه صادرات و رشد بخش صنعت در کشور را در راستای نگاه به درون گرایی و خوداتکایی برشمرد و گفت: صادرات غیر نفتی در هفت ماهه سال جاری از نظر ارزش 48 درصد و از نظر وزنی 15 درصد رشد داشته است.
صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صمت در ادامه توجه به راهبردها و رویکردهای درون زایی اقتصاد کشور، دانش بنیان شدن اقتصاد و مردمی کردن اقتصاد و سپردن کار به دست مجموعه های جوان توانمند را برای فائق آمدن بر چالش ها و مشکلات پیرامون صنعت مورد تاکید قرار داد و توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های تشکل های تخصصی، حرفه ای و صنعتگران کشورمان را راهکار اجرایی برای عبور از چالش ها و توسعه صنعتی کشور برشمرد.
گفتنی است در کنار پانزدهمین جشنواره ملی تولیدکنندگان ومدیران جوان از چهره های ماندگار صنعت،معدن وتجارت کشور با حضور مقامات کشوری تقدیر شد.