angle-left ‎راه اندازی مجدد ۱۲۰۰ تولیدی راکد در سال جاری
‎معاون امور صنایع وزارت صمت درمراسم شامگاهی بزرگداشت روز صنعت و معدن استان فارس تکمیل ظرفیت های خالی و احیای واحدهای راکد را از سیاست های اصلی وزارت صنعت،معدن و تجارت اعلام کرد و گفت: طی ۸ ماهه سال جاری حدود ١٢٠٠ واحد تولیدی که از چرخه تولید خارج شده بودند، با تلاش سازمان های صمت استان و سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران مجدد احیاء و راه اندازی شدند.

به گزارش شاتا مهدی صادقی نیارکی در این مراسم که در استان فارس با حضور چهره های صنعتی و مقامات استانی برگزارشد، خاطر نشان کرد: سرمایه ها و ظرفیت های بسیاری در کشور وجود دارد که ما با هماهنگی تشکل های تخصصی و سایر دستگاههای اجرایی و قضایی در تلاش هستیم با استفاده از ظرفیت های کارگروه های تسهیل و رفع موانع استانی مشکلات و موضوعاتواحدهای تولیدی رسیدگی شود.

معاون امور صنایع در بخش دیگری از سخنانش گزارشی از وضعیت تولید کشور ارایه کرد و افزود: براساس گزارش بانک مرکزی و مرکز آمار روند رشد بخش های صنعتی در کشور طی سال جاری مثبت بوده و این رشد مرهون تلاش‌های صنعتگران کشورمان است.

صادقی نیارکی توسعه صنایع ساخت محور و رسوخ فناوری در صنایع را از رویکردهای مهم وزارت صنعت برشمرد و گفت: نگرش وزارت صنعت به سمت توسعه صنایع با ارزش افزوده بالا تغییر کرده و در صادرات غیرنفتی نیز ارجحیت با محصولات با ارزش افزوده بالاتر و دانش بنیان است.

معاون امور صنایع در بخش دیگری از،سخنانش با ارائه آماری ازشاخص های صنعتی از رشد ۱۵درصدی اشتغال صنعتی طی ۷ ماهه سال جاری خبرداد و گفت: در استان فارس نیز شاخص های صنعتی روند مناسبی داشته و تعداد واحدهای صنعتی به بهره برداری رسیده و با رشد ۱۳درصدی همراه بوده و ۲۴۴واحد طی ۸ماهه اخیر به مدار تولید اضافه شده اند.

وی خاطر نشان‌کرد: در حوزه اشتغال صنعتی نیزاستان با رشد ۱۶ درصدی برای ۳۷۰۰نفر اشتغال ایجاد کرده است.

معاون امور صنایع رتبه استان از نظر ارزش افزوده بخش صنعت را سوم اعلام کرد وگفت:۴هزار واحد صنعتی دارای بهره برداری دراستان مستقر هستند که از نظر تعداد از رتبه پنجم در سطح کشور برخوردار است.