angle-left دومین نمایشگاه تخصصی فرصت های ساخت داخل و رونق تولید استان گیلان آغاز به کار کرد
دومین نمایشگاه تخصصی فرصت های ساخت داخل و رونق تولید استان گیلان با مشارکت بیش از ۷۰ شرکت صنعتی و تولیدی با حضور مسئولان استانی رسما آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صمت گیلان؛ دومین نمایشگاه تخصصی فرصت های ساخت داخل و رونق تولید استان گیلان در راستای تداوم نهضت ساخت داخل و دسترسی به دستاوردهای مفید و سازنده در این عرصه از تاریخ 23 لغایت 26 آذرماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی گیلان افتتاح شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه اظهار داشت: نهضت ساخت داخل به عنوان مهمترین راهبرد جهش تولید برای حمایت از واحد‌های تولیدی در دستور کار سازمان صمت قرار گرفته است از این رو هدف از برگزاری این نمایشگاه معرفی توانمندی های صنعتی و حذف وابستگی به محصولات خارجی است.
فرهاد دلق پوش تصریح کرد: این نمایشگاه تقویت توان تولید داخلی و رفع نیازهای فناورانه صنایع، فعال نمودن ظرفیتهای ساخت داخل و حمایت از توان تولید ملی در جهت رفع نیازهای فناورانه بخش صنعت و معدن را مدنظر دارد.
وی افزود: جلوگیری از بروز اخلال در تولید به سبب وجود مشکلات احتمالی در تامین قطعات، مواد اولیه و تجهیزات و دانش و فناوری و نیز کاهش محسوس وابستگی به خارج از کشور در این حوزه و کمک به خودکفایی صنعتی هدف بنیادین برپایی این نمایشگاه می باشد.
وی تاکید کرد: نهضت ساخت داخل؛ چرخ های تولید و اشتغال را به حرکت در می آورد و باعث توسعه و آبادانی کشور خواهد شد.
رئیس سازمان صمت گیلان با بیان اینکه ساخت داخل، منشا برکات فراوانی برای کشور است و باید قدر این فرصت دانسته شود و از آن با جدیت حمایت کنیم؛ یاد آور شد: قطعا رشد روز افزون تولیدات داخلی، بومی سازی صنایع و سوق دادن سرمایه های سرگردان به سمت اقتصاد مولد و رقابت پذیر، بیانگر اهتمام دولت مبنی بر حمایت از ظرفیت های داخلی و تداوم نهضت ساخت داخل است.
گفتنی است ۷۸ واحد صنعتی برای نمایش توانمندی‌های ساخت داخل شامل واحد‌های قطعه سازی خودرو، برق و الکترونیک، فولاد و محصولات فلزی، ساخت ماشین آلات و تجهیزات، لوازم خانگی، صنایع معدنی، صنایع نساجی، صنایع شیمیایی، واحد‌های دانش بنیان و فناور، دانشگاه و مراکز علمی و پژوهشی، ادارات و تشکل‌های صنعتی و معدنی، صنایع هوایی و دریایی و..... در این نمایشگاه حضور دارند.